BDAR
Privatumo politika
  • Klaipėdos universitetas
  • 2024 m. Kovo 29 d.

Lietuvos nematerialiojo kultūros paveldo vertybių sąvade nuo šiol puikuosis ir Šiupinio šventė!

          Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto Filologijos katedros mokslo darbuotoja, Lituanistikos ir užsienio kalbų centro vadovė dr. Kristina Blockytė-Naujokė atliko nematerialiojo kultūros paveldo vertybės „Šiupinio šventė Mažosios Lietuvos etnografiniame regione“ sisteminį mokslinį tyrimą ir kartu su Klaipėdos etnokultūros centru parengė paraišką jos vertinimui ir įtraukimui į vertybių sąvadą.

          Š. m. kovo 28 d. iškilmingos ceremonijos Vilniaus rotušėje metu dr. Kristinai Blockytei-Naujokei buvo įteiktas sertifikatas, liudijantis apie šios vertybės įtraukimą į Nematerialiojo kultūros paveldo sąvadą. Vertybės įrašymas į šį sąvadą yra svarbus žingsnis siekiant išsaugoti ir pripažinti kultūrinio paveldo vertę bei skatinti jos išsaugojimą ateityje.

          Sertifikatą įteikė paveldo komunikacijos tyrinėtojas, istorikas, archeologas, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto profesorius, UNESCO Nematerialaus kultūros paveldo Tarpvyriausybinio komiteto Vertinimo komisijos narys Rimvydas Laužikas.

Naujienos

Susijusios naujienos

Visos naujienos