BDAR
Privatumo politika
  • Klaipėdos universitetas
  • 2024 m. Sausio 04 d.

Į studijas kibo XI-osios KU Lietuvių kalbos ir kultūros žiemos akademijos dalyviai

Klaipėdos universitete (KU) prasidėjusioje XI-ojoje Lietuvių kalbos ir kultūros žiemos akademijoje lietuvių kalbos mokysis arba jos žinias hibridiniu būdu gilins (gyvai Klaipėdoje ar virtualiai) daugiau kaip 50  dalyvių iš 13 šalių. Į atidarymo renginį susirinkusi daugiakalbė bendruomenė susipažino, klausėsi ir sveikinimo, ir padrąsinimo kalbų.

Šiemet kursai prasidėjo kitaip: sausio 2-ąją po sunkios ligos amžinybėn iškeliavo kursų sumanytoja ir lietuvių kalbos puoselėtoja, KU Lituanistikos ir užsienio kalbų centro vadovė Jūratė Derukaitė. Kursų organizatoriai ir dalyviai velionę pagerbė tylos minute.  

Šiemet daugiausiai kursantų sulaukta iš Ukrainos (gyvena tiek Lietuvoje, tiek Ukrainoje), net 10 dalyvių iš Azerbaidžano. Klaipėdos universitete lietuvių kalbos mokysis Japonijos, Argentinos, Brazilijos, Suomijos, Lenkijos, Sakartvelo, Didžiosios Britanijos, Rumunijos, nuotoliniu būdu studijuos JAV, Argentinos, Nigerijos, Ugandos ir Ukrainos atstovai.

Kalbos bus mokoma 4-iose įvairaus lygio grupėse, rytiniu ir popietiniu laiku, prisitaikant prie JAV, Argentinoje, Brazilijoje gyvenančių dalyvių. Su kursų dalyviais dirbs 7 dėstytojai, taip pat kursų gidas, kultūrinių veiklų vedėjai. Kursų koordinatorė – dr. Kristina Blockytė-Naujokė.

Per Žiemos akademijos atidarymo šventę susirinkusiuosius pasveikino Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas, Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto dekanas prof. Rimantas Balsys, kursų koordinatorė dr. Kristina Blockytė-Naujokė. Šventę užbaigė daina „Sudainuokime Lietuvą“, kuri vadinama neoficialiu akademijos himnu.

Ateinančias savaites kursų dalyviai ne tik intensyviai mokysis lietuvių kalbos, jiems bus surengtos pažintinės ekskursijos po Klaipėdą, Vilnių, Kernavę, Kauną, Neringą, Palangą. Kelionėse ir kursų dalyviams skirtuose renginiuose kitų šalių atstovai susipažins su Lietuvos istorija, lietuvišku kinu, muzika ir tautiniais instrumentais, Draugystės dienoje išmoks gaminti cepelinus ar plokštainį, Kultūrų dienoje dalyviai pristatys savo šalis, jų virtuvę bei papročius, o galbūt ir tautinius rūbus bei muziką.

Lietuvių kalbos ir kultūros žiemos akademija finišuos vasario 1-ąją.

Naujienos

Susijusios naujienos

Visos naujienos